Menu

Niesforna Dama

Obserwacje Niesfornej Damy

Zazdrośnica

niesfornadama

Drogie Damy, ba, Figlarne Damy !!! Chce się z Wami przywitać, to mój pierwszy wpis. Nie potrafie wytłumaczyć dlaczego wybrałam ten a nie inny temat. Jest ich mnóstwo, ważne i ważniejsze a ja o tym. No właśnie o czym? Dzisiaj o zazdrości. O zazdrości kobiet, wyniszczającej i nie pozwalającej spać po nocach, podsuwającej chore scenariusze. Czy słyszałyście kiedykolwiek słowa ,,Jeśli ktoś jest o Ciebie zazdrosny to znaczy, że mu na Tobie zależy” i czy się z tym zgadzacie? Czy uważacie, że zazdrość jest potrzebna i w ten sposób pokazujecie jak bardzo kochacie swojego lubego? Czy wmawiacie sobie, że istnieje zdrowa zazdrość? Jeśli na wszystkie powyższe pytania odpowiedziałyście ,,Tak” zapraszam do dalszej lektury, w której napisze trochę o zazdrości, dlaczego uważam, że nie ma zdrowej zazdrości i jak sprawić aby Nasze sny były zawsze spokojne.
Czy słowo ,,zazdrość” w ogóle wiąże się z miłością i troską o dobro drugiej osoby? Czy gdyby zastąpić to słowo i stworzyć zdanie ,, Jeśli ktoś się Tobą interesuje to znaczy, że mu na Tobie zależy” nie miałoby to większego sensu? Czym tak naprawdę jest zazdrość?
Droga Damo, wyobraź sobie sytuację: jedziesz ze swoim facetem na kolacje, podczas kiedy On wychodzi do łazienki podchodzi do Ciebie Twój stary znajomy ze szkoły i zaczynacie rozmowę. Podczas kiedy Wy wspominacie czasy liceum wraca Twój mężczyzna, wita się z Twoim dawnym znajomym, jest uśmiechnięty i nawet udaje zainteresowanego rozmową lecz kiedy tylko dawny kumpel odchodzi od stolika, Twój ukochany urządza Ci wielką awanturę, rzecz jasna wielką ale cichą, bo przecież jesteście w restauracji… Twoje tłumaczenia nic nie dają, bo przecież ukochany widział Wasze spojrzenia, ułożenia ciała i ma w głowie milion scenariuszy. Padasz ofiarą wielkiego nieporozumienia, tłumaczysz się i wiesz jaka jest prawda, ale to nie pomaga. Taka kłótnia ciągnie się godzinami, złości, krzyki i wypominanie, w końcu słowa ,,Nie chce żebyś się z Nim jeszcze widziała”. Masz wielką ochotę spotkać się ze starym znajomym, ale nie możesz denerwować ukochanego, więc rezygnujesz z kawy, wymyślasz głupi powód przez który nie możesz się spotkać, posyłasz SMS i robisz ukochanemu kolacje na przeprosiny. Po romantycznym wieczorze stwierdzasz, że w sumie to Twoja wina i rozumiesz złość swojego faceta. Życie toczy się dalej, aż do kolejnej takiej sytuacji. Droga damo, mam nadzieję, że nie byłaś nigdy w takiej sytuacji, bo to nic innego jak CHORA ZAZDROŚĆ. Masz prawo spotykać się ze znajomymi, nawet jeśli ich spora część to faceci. Jeśli Twój mężczyzna Cie kocha, zaakceptuje to. Czy w takiej sytuacji kłótnie zastąpiłoby zwykłe zainteresowanie? Jasne, że tak. Twój facet powinien zapytać co to za kumpel, jak długo się znacie, dlaczego podszedł do waszego stolika i czy planujecie spotkanie po latach. Jeśli Ci ufa pozwoli na wyjście nawet z przystojnym, wykształconym licealnym znajomym. Jeśli Ci nie ufa, powinnaś zastanowić się nad Waszym związkiem.
Teraz mała zamiana ról. Wyobraź sobie identyczną sytuacje jak wyżej, z tym, że to Ty wyszłaś do łazienki a do Twojego ukochanego podeszła seksowna, dobrze ubrana znajoma z czasów licealnych. Podchodzi, witasz się, nawet uśmiechasz, w głowie natomiast snujesz plan kłótni, wyrzuty i scenariusze, które nigdy nie ujrzą światła dziennego. Strzelasz wielkiego focha, twierdzisz, że Twój facet na pewno leci na licealną koleżankę i zabraniasz jakiegokolwiek kontaktu, nie daj Boże widzisz jej zaproszenie na Facebooku ukochanego…. Czujesz złość, smutek, masz ochotę udusić seksowną kobietę i panicznie boisz się, że Twój facet Cie zostawi? Kochana Damo, to właśnie CHORA ZAZDROŚĆ.
Droga Damo, jeśli widzisz, że Twój mężczyzna rozmawia z inną, atrakcyjną, inteligentną kobietą daj mu spokój! Pozwól mu porozmawiać. Jeśli jesteście w miejscu publicznym np. na bankiecie, stań z boku, ale tak, aby On Cie widział, ściągnij Go wzrokiem i uśmiechnij się do Niego. Uśmiechnij się tak jakbyś zobaczyła Go pierwszy raz i chciała zaciągnąć do łóżka na nieziemski dla Was sex ! Nie podchodź i nie łap go pod rękę, nie patrz ostrym wzrokiem na Jego znajomą, bo to prawdopodobnie tylko Jego koleżanka. Facet jest zdobywcą, małe, magiczne znaki zostają mu w głowie bardziej niż zrozumiałe, przewidywalne gesty. Jeśli facet zobaczy Twój figlarny, czarujący uśmiech, może nawet lekkie dotknięcie szyi z pewnością tego nie zapomni i nie będzie w stanie skupić się na rozmowie ze znajomą a Ty w bardzo subtelny, elegancki a zarazem figlarny sposób przejmiesz kontrole nad Jego myślami.
Droga Damo nigdy nie czuj się zagrożona ! Jeśli kobieta czuje się niepewnie w związku i ma obawy czy Jej facet nie zamieni ją na lepszy model, związek nie powinien istnieć. Twój facet z tysięcy kobiet wybrał akurat Ciebie i to, że rozmawia z inną kobietą nie oznacza, że Ona podoba mu się bardziej czy chce wymienić Ciebie na nią! Jeśli będziesz myśleć, że można Cie wymienić na lepszy model wyniszczysz swoją głowę. Jeśli Ty nie chcesz wymienić swojego mężczyzny i akceptujesz go takim jakim jest, dlaczego myślisz że On chciałby zmiany? Musisz być pewna siebie, nawet jeśli nie widać tego na zewnątrz, czuj pewność w środku, w serduchu. Kiedy widzisz kobietę kokietującą Twojego ukochanego uśmiechnij się i ciesz, że jesteś z atrakcyjnym mężczyzną, który wybrał Ciebie. Nigdy nie porównuj się do Innej i nie myśl, że można wymienić Cie na lepszy model. Nie ma lepszego modelu Ciebie! Są inne modele. Ty jesteś jedyna w swoim rodzaju.
Droga Damo, jaki masz stosunek do innych kobiet? Jeśli Twój mężczyzna rozmawia z atrakcyjną koleżanką a Ty masz obraz jej twarzy w głowie przez najbliższy tydzień, śni Ci się w nocy i Twoim jedynym pragnieniem byłoby usunięcie Jej z kuli ziemskiej, masz wielki problem. Dlaczego kobiety często nie lubią innych atrakcyjnych kobiet? Czy nie jest tak, że czują się zagrożone? Jeśli widzisz laseczkę kokietującą Twojego faceta zastanów się czy Ona wie, ze On jest w związku? Może nawet nie przyszło Jej to do głowy, a facet może przecież rozmawiać z obcą kobietą. Nie musi na starcie mówić ,,Cześć, jestem Robert, jestem w związku”. Nie oczekuj, że wszystkie kobiety wiedzą o Waszej miłości. Nie bądź też mściwa i zawistna w stosunku do każdej atrakcyjnej kobiety, która zbliży się i uśmiechnie do Twojego mężczyzny. Tak naprawdę nie znasz tej dziewczyny, nie wiesz jakim jest człowiekiem i nie powinnaś życzyć Jej źle czy na siłę szukać Jej wad wytykanych przy obiedzie do Twojego ukochanego. Jecie romantyczną kolację, Twój facet jest zadowolony i pragnie Cie tego wieczoru a Ty nagle mówisz ,,Ta Dagmara z którą dzisiaj rozmawiałeś jest jakaś dziwna. Nie znam jej ale widziałam jak dostawiała się do wszystkich facetów na imprezie. A widziałeś jej buty? W takich szpilach nie można chodzić, z resztą jakieś stare były, obcas zdarty” . Słabe co? Nie należy w taki sposób przypominać o sytuacjach, które Nas rażą. Twój facet nie widział jej zdartych obcasów, nie pamięta jakiego koloru sukienkę miała, chce zjeść, napić się wina i zaciągnąć Cie do łóżka a Ty wyskakujesz z obgadywaniem Bogu ducha winnej dziewczyny. Mogłaś wykorzystać mój trik z dyskretnym uśmiechem, nie przejmować się sytuacją lub powiedzieć przed kolacją ,, Kochanie czułam się zazdrosna podczas kiedy Dagmara tak się do Ciebie uśmiechała, chce Ci to tylko powiedzieć, żebyś wiedział, a teraz zapraszam do stołu”. Twój facet zapamięta Twoje słowa, gwarantuje. Mężczyźni nie lubią rozgrzebywania spraw, nie chcą domyślać się Twoich fochów. Albo nie rozgrzebuj albo powiedz otwarcie. Nigdy nie milcz i nigdy nie każ mu się domyślać, bo nie domyśli się nigdy!
Droga Damo, interesuj się swoim mężczyzną, ale nie kontroluj Go! Często z zazdrości kobiety pragną kontrolować każdy ruch swojego faceta. Czy nigdy nie zdarzyło Ci się zerknąć na wiadomości na facebooku podczas kiedy twój facet zostawił zalogowane konto i wyszedł do łazienki? Nigdy nie starałaś się podpatrzeć co pisze w smsie? Jeśli tego potrzebowałaś i zrobiłaś to raz, czy dwa, nie ma sprawy. Jeśli robisz to zawsze, wręcz wymagasz od Twojego mężczyzny, żeby mówił Ci do kogo pisze i co dokładnie pisze, to nie za dobrze. Twój mężczyzna, tak samo jak i Ty, ma prawo do prywatności. Jesteście w związku, macie mówić sobie wszystko, ale czy sms do kolegi o treści ,, Stary dzisiaj o 20 gramy w piłę a potem zapraszam na browara do mnie” jest taki ważny i musisz go przeczytać? Zapewniam, że 90% facetów właśnie takie smsy trzyma w telefonie. Jeśli zobaczysz, ze Twój ukochany rozmawia z atrakcyjną kobietą na mieście a po powrocie do domu zakażesz mu spotkać z Nią, pokażesz jak bardzo jesteś słaba. Kobieta ma być krucha i słaba, ale jeśli chodzi o przenoszenie ciężkich mebli, a nie swoje uczucia i pewność siebie! Wprowadzania zakazów w związku to oznaka słabości. Twój mężczyzna nie jest Twoją własnością. Możesz posiadać tylko rzecz, przedmiot. Jesteś z kimś, ale nie posiadasz Go! Z tej krótkiej lektury postaraj się wynieść jedno ,, Zazdrość to suma kompleksów” a przecież Ty ich nie masz !

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • akasza75

    Znacie jakieś dobre kantory internetowe? Ja znam jeden kantorinternetowy.pl Nie dość, że kurs jest dobry, to jeszcze można zarobić na ich Programach. Naprawdę dobry kantor.

© Niesforna Dama
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci